Mitropolia Ortodoxă Română a Europei Occidentale și Meridionale

Parohia Ortodoxă Română "Sfântul Gheorghe"
din Londra, Anglia

Familia și provocările lumii contemporane
 
Duminică, 31 martie 2019, ora 18:00, parohia noastră vă invită la conferința susținută de Pr Nicolae Tănase - Familia și provocările lumii contemporane.
Părintele Nicolae Tănase, căsătorit și tată a 6 copii, este preot într-un sat din România, Valea Plopului. Părintele deservește de asemenea și un sat din apropiere, Valea Screzii. În anul 1994 a înființat asociația PRO VITA : PENTRU VIAȚĂ, care îi primește în grija ei pe copiii aflați în situații dificile, pentru un timp sau definitiv. Asociația PRO VITA numără la ora actuală mai multe case pentru copii, iar în Valea Screzii, Părintele Nicolae a construit un așezământ care, pe lângă locuință, cuprinde un dispensar medical și o biserică, o brutărie și un staul și de asemenea două mici tipografii.
Părintele Nicolae se bate pentru viață, înțeleasă ca dar de la Dumnezeu, pentru viața poporului român și viitorul său.
 
Accesul este gratuit dar vă rugăm să vă înregistrați prezența!

Album foto de la Conferință

Adresa bisericii noastre

Adresa: St Dunstan's in the West Church,  186 Fleet Street, London, EC4A 2HR

Cele mai apropiate statii de metrou sunt Temple (Circle si District), Chancery Lane (Central line) sau Holborn.

Campanii

FII CTITOR

£ 13,895
Primit
£ 1,000,000
Scop
2% Donat
405 Donatori

Construim biserica

Ne găsești și pe facebook