Mitropolia Ortodoxă Română a Europei Occidentale și Meridionale

Parohia Ortodoxă Română "Sfântul Gheorghe"
din Londra, Anglia

Va invităm pe toţi să regăsim atmosfera caldă de acasă sau de la bunici, cu colinde, poveşti şi ghicitori lângă bradul de Crăciun, să ne amintim cu drag de frumoasele tradiţii româneşti legate de sărbătoarea Naşterii Domnului. Copiii vor colinda, vor împodobi bradul şi se vor juca împreună la atelierul de decoraţiuni tradiţionale. Ne dorim să petrecem împreună o seară ca între prieteni, într-o atmosfera tipică de Crăciun românesc, ca de sărbători! Formaţia de muzică folk “Om Bun” ne va fi alături cu un recital de colinde vechi şi noi. Fiecare puteţi contribui la atmosfera serii cu colinde, snoave, poezii sau cu amintirile legate de tradiţiile şi sărbătorile de Crăciun din vremea copilăriei! 

Vă aşteptăm cu drag!

Adresa bisericii noastre

Adresa: St Dunstan's in the West Church 186, Fleet Street, London, EC4A 2HR

Cele mai apropiate statii de metrou sunt Temple (Circle si District), Chancery Lane (Central line) sau Holborn.

Construim biserica

Parohia noastră reia proiectul de construire a unei biserici şi a unui centru românesc în Londra şi avem nevoie de sprijinul dumneavoastră.

FII CTITOR

Donaţiile se pot face în contul
HSBC Bank
Sort Code: 40-02-44
Numar Cont: 31625500
Cod IBAN:
GB21HBUK40024431625500
Cod Identificare Sucursala:
HBUKGB4140F

 

Click pentru detalii

Ne găsești și pe facebook